Menu

Trafikpolitik

image

Ved udekampe foregår transport normalt i private biler. Transporten skal foregå på betrykkende vis. Det vil f.eks. sige, at alle passagerer skal være fastspændt med sikkerhedsseler og fartgrænser skal overholdes. Færdselsloven skal naturligvis følges af hensyn til alles sikkerhed.

Man skal som forældre kunne have fuld tillid til at ens børn bliver kørt sikkert til og fra kampe på udebane.

Med venlig hilsen
KHIF Fodbolds bestyrelse

Klubnyheder 04. september kl. 09:53
Guld til U13-drengene Så er der guld til KHIF U13 drengene i Kløverby Cup 2017.
Klubnyheder
Guld til U13-drengene
Klubnyheder
KHIF Vinen 3. kvartal 2017
Klubnyheder
Ikast Cup 2017
U5-U13 Nyheder
U12 til ID Hair-stævne
Klubbens hjemmekampe:
September 2017
24.
søndag
11.10
Kolt/Hasselager IF
2 - 1
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Platin 3
Virring Hallen
Virring/Vitved UI
Virring Hallen
24.
søndag
16.00
Kolt/Hasselager IF
2 - 3
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 369
Hasselager Hallen
Stautrup IF
Hasselager Hallen
25.
mandag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
M+55
ØOB Oldboys 55 år 7 mands • Kreds 19
Hasselager Hallen
CIF
Hasselager Hallen
27.
onsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 43
Hasselager Hallen
HEI
Hasselager Hallen
30.
lørdag
10.00
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 345
Kolt Skole
AIA/Tranbjerg (1)
Kolt Skole
30.
lørdag
10.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2007) 8M - Efterår • Pulje 12
Hasselager Hallen
Stautrup IF
Hasselager Hallen
30.
lørdag
10.15
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 311
Stilling Skole
Kolt/Hasselager IF (2)
Stilling Skole
30.
lørdag
10.15
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 345
Kolt Skole
BMI (1)
Kolt Skole
30.
lørdag
10.30
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 311
Stilling Skole
Hørning IF (3)
Stilling Skole
30.
lørdag
10.30
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 345
Kolt Skole
BMI (2)
Kolt Skole
30.
lørdag
11.20
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2007) 8M - Efterår • Pulje 12
Hasselager Hallen
Aabyhøj IF
Hasselager Hallen
30.
lørdag
12.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 730
Hasselager Hallen
IF Lyseng
Hasselager Hallen
30.
lørdag
14.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 39
Hasselager Hallen
Bosporos SK
Hasselager Hallen
Oktober 2017
1.
søndag
11.00
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 575
Kolt Skole
Stautrup IF (2)
Kolt Skole
1.
søndag
11.00
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 575
Kolt Skole
Stautrup IF (1)
Kolt Skole
1.
søndag
11.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 647
Hasselager Hallen
Søften GF
Hasselager Hallen
1.
søndag
11.40
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 575
Kolt Skole
Stautrup IF (2)
Kolt Skole
1.
søndag
11.40
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 575
Kolt Skole
Stautrup IF (1)
Kolt Skole
1.
søndag
14.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2017 • Pulje 71
Hasselager Hallen
FFD Kralupy (1)
Hasselager Hallen
2.
mandag
17.30
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 43
Hasselager Hallen
Hørning IF
Hasselager Hallen
Klubbens udekampe
September 2017
24.
søndag
10.30
Team Gudenå
2 - 0
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Platin 3
Virring Hallen
Kolt/Hasselager IF
Virring Hallen
24.
søndag
11.00
Viby IF
3 - 1
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 475
Viby Idrætspark
Kolt/Hasselager IF
Viby Idrætspark
24.
søndag
11.50
BMI
2 - 2
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Platin 3
Virring Hallen
Kolt/Hasselager IF
Virring Hallen
24.
søndag
13.00
ACFC
3 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 647
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
Kolt/Hasselager IF
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
30.
lørdag
10.00
Stilling IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 311
Stilling Skole
Kolt/Hasselager IF (2)
Stilling Skole
30.
lørdag
10.00
Hørning IF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 311
Stilling Skole
Kolt/Hasselager IF (1)
Stilling Skole
30.
lørdag
10.15
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 311
Stilling Skole
Kolt/Hasselager IF (2)
Stilling Skole
30.
lørdag
10.30
Stilling IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 311
Stilling Skole
Kolt/Hasselager IF (1)
Stilling Skole
30.
lørdag
10.30
Stautrup IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 345
Kolt Skole
Kolt/Hasselager IF (1)
Kolt Skole
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
Solbjerg IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 525
Kolt Skole
Kolt/Hasselager IF
Kolt Skole
1.
søndag
10.40
Harlev IK
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 525
Kolt Skole
Kolt/Hasselager IF
Kolt Skole
1.
søndag
10.40
Laasby B
Herrer
U11
U11 Drenge C (2007) 8M - Efterår • Pulje 33
Hasselager Hallen
Kolt/Hasselager IF
Hasselager Hallen
1.
søndag
15.00
Viby IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 369
Viby Idrætspark
Kolt/Hasselager IF
Viby Idrætspark
KHIF live-score

Hovedsponsorer

Stadionsponsor

Stadionsponsor

Multibanesponsor

Multibanesponsor

Multibane lysanlæg

Klubsponsor

Tjen penge til klubben