Menu

Træningstider • Vinter

 

Træningstider Indendørs - 2017/18 
  Mandag Onsdag Fredag   
Kl. 15.00 - 15.30     U12 Drenge - 1. sektion  
Kl. 15.30 - 16.00     U12 Drenge - 1. sektion  
kl. 16.00 - 16.30 U08 Drenge og Piger   U12 Drenge - 2. sektion  
kl. 16.30 - 17.00 U08 Drenge og Piger U11 Drenge U12 Drenge - 2. sektion  
kl. 17.00 - 17.30 U6+U7 Drenge og Piger U11 Drenge U13 Drenge  
kl. 17.30 - 18.00 U6+U7 Drenge og Piger U9 Drenge og Piger U13 Drenge  
kl. 18.00 - 18.30   U9 Drenge og Piger U13 Drenge  
kl. 18.30 - 19.00   U14 Drenge U19  
kl. 19.00 - 19.30   U14 Drenge U19  
kl. 19.30 - 20.00   U16 Drenge U19  
kl. 20.00 - 20.30   U16 Drenge    
kl. 20.30 - 22.00   Senior    
Træningstider Grusbanen - 2017/18 (Frem til medio januar 2018)
  Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag
kl. 17.00 - 17.30 U9 Drenge og Piger / U10 og U11 U13 Drenge U12 Drenge  
kl. 17.30 - 18.00 U9 Drenge og Piger / U10 og U11 U13 Drenge U12 Drenge  
kl. 18.00 - 18.30 U9 Drenge og Piger / U10 og U11 U13 Drenge U12 Drenge  
kl. 18.30 - 19.00 U14 + U16      
kl. 19.00 - 19.30 U14 + U16      
kl. 19.30 - 20.00 U14 + U16      
kl. 20.00 - 20.30        
kl. 20.30 - 21.30        

 

Klubnyheder 01. november kl. 19:14
Kom gratis til AGF-Silkeborg Hele KHIF’s ungdomsafdeling er inviteret gratis til AGF’s Alka Superliga-kamp mod Silkeborg IF lørdag d. 18. november kl. 16:00 i Ceres Park
Klubnyheder
Kom gratis til AGF-Silkeborg
Klubnyheder
KHIF Vinen for 4. kvartal 2017
Klubnyheder
Invitation til Seniorafslutningsfest 2017
Klubnyheder
Generalforsamling 2017
Klubbens hjemmekampe:
November 2017
19.
søndag
12.12
Kolt/Hasselager IF
3 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (2004) INDE • Pulje 42
Borgernes Hus
Aabyhøj IF (2)
Borgernes Hus
19.
søndag
12.48
Kolt/Hasselager IF
4 - 5
Herrer
U14
U14 Drenge C (2004) INDE • Pulje 44
Vest Hallen
SIF Assentoft
Vest Hallen
25.
lørdag
09.44
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U13
U13 Drenge A - Futsal (2005) • Pulje 60
KHIF Hallen
Juelsminde IF
KHIF Hallen
25.
lørdag
10.28
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U13
U13 Drenge A - Futsal (2005) • Pulje 60
KHIF Hallen
VSK Aarhus
KHIF Hallen
25.
lørdag
10.30
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U13
U13 Drenge B - Futsal (2005) • Pulje 61
tst Aktivcenter
TRIF
tst Aktivcenter
25.
lørdag
11.15
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U13
U13 Drenge B - Futsal (2005) • Pulje 61
tst Aktivcenter
VSK Aarhus
tst Aktivcenter
Klubbens udekampe
November 2017
19.
søndag
11.24
VRI (1)
5 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (2004) INDE • Pulje 42
Borgernes Hus
Kolt/Hasselager IF
Borgernes Hus
19.
søndag
12.12
SSV Fodbold
4 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge C (2004) INDE • Pulje 44
Vest Hallen
Kolt/Hasselager IF
Vest Hallen
19.
søndag
13.24
SSV Fodbold (2)
3 - 3
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (2004) INDE • Pulje 42
Borgernes Hus
Kolt/Hasselager IF
Borgernes Hus
19.
søndag
13.24
Horsens Nord
2 - 3
Herrer
U14
U14 Drenge C (2004) INDE • Pulje 44
Vest Hallen
Kolt/Hasselager IF
Vest Hallen
19.
søndag
14.00
Juelsminde IF
0 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge C (2004) INDE • Pulje 44
Vest Hallen
Kolt/Hasselager IF
Vest Hallen
25.
lørdag
09.30
Aastrup IF
Herrer
U13
U13 Drenge B - Futsal (2005) • Pulje 61
tst Aktivcenter
Kolt/Hasselager IF
tst Aktivcenter
25.
lørdag
11.12
TRIF
Herrer
U13
U13 Drenge A - Futsal (2005) • Pulje 60
KHIF Hallen
Kolt/Hasselager IF
KHIF Hallen
25.
lørdag
12.00
Randers Freja
Herrer
U13
U13 Drenge B - Futsal (2005) • Pulje 61
tst Aktivcenter
Kolt/Hasselager IF
tst Aktivcenter
26.
søndag
15.00
Helsted Fremad IF (2)
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 42
QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane
Kolt/Hasselager IF
QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane
KHIF live-score

Hovedsponsorer

Stadionsponsor

Stadionsponsor

Multibanesponsor

Multibanesponsor

Multibane lysanlæg

Klubsponsor

Tjen penge til klubben