Menu

Træningstider • Sommer

Træningstider efterår 2017 - Udendørs:

 

Træningssteder:

Hasselager: Koltvej 39 (Ved Hasselager Hallen)

Kolt: Kolt Østervej 45 (Bag ved Kolt Skole, som ligger ved SuperBrugsen)

 

       
Aldersgruppe Dag Tid Sted
Old-Boys 40/45 Søndag 10-11.30 Hasselager
Old Boys 50 - Kun kampe -
Herresenior

Mandag 18.30-20.30 Hasselager
Onsdag 18.30-20.30 Hasselager


     
     
       
       
       
       
       
       
       

 

 

 

Klubnyheder 04. september kl. 09:53
Guld til U13-drengene Så er der guld til KHIF U13 drengene i Kløverby Cup 2017.
Klubnyheder
Guld til U13-drengene
Klubnyheder
KHIF Vinen 3. kvartal 2017
Klubnyheder
Ikast Cup 2017
U5-U13 Nyheder
U12 til ID Hair-stævne
Klubbens hjemmekampe:
September 2017
24.
søndag
11.10
Kolt/Hasselager IF
2 - 1
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Platin 3
Virring Hallen
Virring/Vitved UI
Virring Hallen
24.
søndag
16.00
Kolt/Hasselager IF
2 - 3
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 369
Hasselager Hallen
Stautrup IF
Hasselager Hallen
25.
mandag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
M+55
ØOB Oldboys 55 år 7 mands • Kreds 19
Hasselager Hallen
CIF
Hasselager Hallen
27.
onsdag
18.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 43
Hasselager Hallen
HEI
Hasselager Hallen
30.
lørdag
10.00
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 345
Kolt Skole
AIA/Tranbjerg (1)
Kolt Skole
30.
lørdag
10.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2007) 8M - Efterår • Pulje 12
Hasselager Hallen
Stautrup IF
Hasselager Hallen
30.
lørdag
10.15
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 311
Stilling Skole
Kolt/Hasselager IF (2)
Stilling Skole
30.
lørdag
10.15
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 345
Kolt Skole
BMI (1)
Kolt Skole
30.
lørdag
10.30
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 311
Stilling Skole
Hørning IF (3)
Stilling Skole
30.
lørdag
10.30
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 345
Kolt Skole
BMI (2)
Kolt Skole
30.
lørdag
11.20
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2007) 8M - Efterår • Pulje 12
Hasselager Hallen
Aabyhøj IF
Hasselager Hallen
30.
lørdag
12.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 730
Hasselager Hallen
IF Lyseng
Hasselager Hallen
30.
lørdag
14.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 39
Hasselager Hallen
Bosporos SK
Hasselager Hallen
Oktober 2017
1.
søndag
11.00
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 575
Kolt Skole
Stautrup IF (2)
Kolt Skole
1.
søndag
11.00
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 575
Kolt Skole
Stautrup IF (1)
Kolt Skole
1.
søndag
11.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 647
Hasselager Hallen
Søften GF
Hasselager Hallen
1.
søndag
11.40
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 575
Kolt Skole
Stautrup IF (2)
Kolt Skole
1.
søndag
11.40
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 575
Kolt Skole
Stautrup IF (1)
Kolt Skole
1.
søndag
14.00
Kolt/Hasselager IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2017 • Pulje 71
Hasselager Hallen
FFD Kralupy (1)
Hasselager Hallen
2.
mandag
17.30
Kolt/Hasselager IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 43
Hasselager Hallen
Hørning IF
Hasselager Hallen
Klubbens udekampe
September 2017
24.
søndag
10.30
Team Gudenå
2 - 0
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Platin 3
Virring Hallen
Kolt/Hasselager IF
Virring Hallen
24.
søndag
11.00
Viby IF
3 - 1
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 475
Viby Idrætspark
Kolt/Hasselager IF
Viby Idrætspark
24.
søndag
11.50
BMI
2 - 2
Herrer
U12
U12 Drenge C (2006) - Vikingeligaen - 3. stævne • Platin 3
Virring Hallen
Kolt/Hasselager IF
Virring Hallen
24.
søndag
13.00
ACFC
3 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 647
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
Kolt/Hasselager IF
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
30.
lørdag
10.00
Stilling IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 311
Stilling Skole
Kolt/Hasselager IF (2)
Stilling Skole
30.
lørdag
10.00
Hørning IF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 311
Stilling Skole
Kolt/Hasselager IF (1)
Stilling Skole
30.
lørdag
10.15
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 311
Stilling Skole
Kolt/Hasselager IF (2)
Stilling Skole
30.
lørdag
10.30
Stilling IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 311
Stilling Skole
Kolt/Hasselager IF (1)
Stilling Skole
30.
lørdag
10.30
Stautrup IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 345
Kolt Skole
Kolt/Hasselager IF (1)
Kolt Skole
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
Solbjerg IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 525
Kolt Skole
Kolt/Hasselager IF
Kolt Skole
1.
søndag
10.40
Harlev IK
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 525
Kolt Skole
Kolt/Hasselager IF
Kolt Skole
1.
søndag
10.40
Laasby B
Herrer
U11
U11 Drenge C (2007) 8M - Efterår • Pulje 33
Hasselager Hallen
Kolt/Hasselager IF
Hasselager Hallen
1.
søndag
15.00
Viby IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 369
Viby Idrætspark
Kolt/Hasselager IF
Viby Idrætspark
KHIF live-score

Hovedsponsorer

Stadionsponsor

Stadionsponsor

Multibanesponsor

Multibanesponsor

Multibane lysanlæg

Klubsponsor

Tjen penge til klubben