Menu

U9 (Årgang 2009)

Velkommen til U9 drenge og piger
Udendørssæsonen er igang.
Vi træner hver mandag og onsdag kl. 17.00 - 18.30 på banerne bag ved Kolt Skole. 
Har din dreng eller pige lyst til at træne med, så skal I bare møde op til en af træningerne og få en snak. Jeres datter eller søn er velkommen til at prøve det af et par gange før endelig tilmelding.


Holdets stab

Træner
profil
Martin Hellerup Brandt
Træner
profil
Søren Løfgreen
Træner
profil
Lasse Hansen
Assistent
profil
Maria Munk Nielsen

Spillerliste

profil
Bastian Bluhm Kracht
profil
Christian Graabek Ebbesen
profil
Frederik Munk Løfgreen
profil
Jacob Melander
ingen img
Jamil Mohamad Haji
profil
Johan Hellerup Brandt
profil
Julie Hellerup Brandt
profil
Mads Larsen
profil
Magnus Stenløkke
profil
Mathias Vangsø
profil
Noa Lassen
profil
Noah Høeg
profil
Oscar Hindby
profil
Philip Nymark Sørensen
profil
Phillip Hansen
profil
Tobias Grønbæk Nielsen

Holdets aktiviteterÅrgang 2009 (U9)

Januar 2018
24.
onsdag

17:30 - 18:30

Træning
Træning i hallen
KHIF hallen
29.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på grus
Grusbanen
31.
onsdag

17:30 - 18:30

Træning
Træning i hallen
KHIF hallen
Februar 2018
5.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på grus
Grusbanen
7.
onsdag

17:30 - 18:30

Træning
Træning i hallen
KHIF hallen
12.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på grus
Grusbanen
14.
onsdag

17:30 - 18:30

Træning
Træning i hallen
KHIF hallen
19.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på grus
Grusbanen
21.
onsdag

17:30 - 18:30

Træning
Træning i hallen
KHIF hallen
25.
søndag

08:00 - 16:00

Stævne
DBU indestævne
26.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på grus
Grusbanen
28.
onsdag

17:30 - 18:30

Træning
Træning i hallen
KHIF hallen
Marts 2018
5.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på grus
Grusbanen
7.
onsdag

17:30 - 18:30

Træning
Træning i hallen
KHIF hallen
12.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på grus
Grusbanen
14.
onsdag

17:30 - 18:30

Træning
Træning i hallen
KHIF hallen
19.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Træning på grus
Grusbanen
21.
onsdag

17:30 - 18:30

Træning
Træning i hallen
KHIF hallen

KampprogramU9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 62

Januar 2018

IF Lyseng
Spillet
Ude
Egelund Idrætscenter

Kolt/Hasselager IF (1)

Kolt/Hasselager IF (1)
Spillet
Hjemme
Egelund Idrætscenter

Hadsten SK (1)

VSK Aarhus
Spillet
Ude
Egelund Idrætscenter

Kolt/Hasselager IF (1)

Kolt/Hasselager IF (1)
Spillet
Hjemme
Egelund Idrætscenter

Hasle B

Stautrup IF (1)
Spillet
Ude
Egelund Idrætscenter

Kolt/Hasselager IF (1)

KampprogramU9 Drenge B INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 64

Januar 2018

Kolt/Hasselager IF (2)
Spillet
Hjemme
Ørting Hallen

Odder IGF (3)

Odder IGF (2)
Spillet
Ude
Ørting Hallen

Kolt/Hasselager IF (2)

Kolt/Hasselager IF (2)
Spillet
Hjemme
Ørting Hallen

Hedensted IF (2)

FC Skanderborg (2)
Spillet
Ude
Ørting Hallen

Kolt/Hasselager IF (2)

Kolt/Hasselager IF (2)
Spillet
Hjemme
Ørting Hallen

Egebjerg IF