Menu

Velkommen til U13-drenge

Træner
profil
Thomas Bøgild
Assistenttræner
ingen pic
Claus Viberg

Spillerliste

profil
Anders Gilling Poulsen
profil
Andreas Calvin Pereira Espensen
profil
Anton Ringbro Minds
profil
Benjamin Johansen
profil
Christian Løvkvist Clausen
profil
Daniel Nielsen
profil
Frederik Bøgild
profil
Frederik Schneider
profil
Jeppe Hermann Mejer
profil
Jonas Holme Melander
profil
Jonas Lukassen
profil
Kasper Lukassen
profil
Lasse Winther Olsen
profil
Mads Dombernowsky
profil
Mads Jensby Lund
profil
Matthias Vester
profil
Mikkel Westergreen
profil
Oliver Bøgild
profil
Oliver Nedergaard Hansen
profil
Oskar Friis Stengaard
profil
Oskar Wilkens
profil
Sebastian Lind Mouritsen
profil
Yannick Bergsma

Holdets aktiviteterÅrgang 2005 (U13)

November 2017
21.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
24.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
24.
fredag

18:30 - 19:15

Andet
Fælles spisning
Hasselager hallen
25.
lørdag

09:30 - 12:15

DBU-Stævne
Stævne: tst Aktivcenter
Hasselager hallen
25.
lørdag

09:44 - 12:18

DBU-Stævne
Stævne: KHIF Hallen
Hasselager hallen
26.
søndag

15:00 - 16:10

Kamp
Helsted Fremad IF (2) - Kolt/Hasselager IF
Hasselager hallen
28.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
December 2017
1.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
2.
lørdag

10:00 - 12:24

DBU-Stævne
Stævne: Hammel Idrætscenter Hal 4
Hasselager hallen
3.
søndag

10:00 - 11:10

Træningskamp
Kamp på VRI - kunstgræs
Hasselager Skole - eller VRI
5.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
8.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
9.
lørdag

09:15 - 12:30

DBU-Stævne
Stævne: Arena Randers
Hasselager hallen
9.
lørdag

15:32 - 18:06

DBU-Stævne
Stævne: Juelsminde Hallerne Hal 1
Hasselager hallen
12.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
15.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
19.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
22.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
Januar 2018
2.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
5.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
9.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
12.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
13.
lørdag

09:00 - 12:18

DBU-Stævne
Stævne: Pindstrup Hallen
13.
lørdag

09:30 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Midtdjurs Hallen
16.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
19.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
21.
søndag

09:00 - 11:24

DBU-Stævne
Stævne: KHIF Hallen
23.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
26.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
27.
lørdag

00:00 - 23:00

Stævne
Futsal A+B - foreløbigt tidspunkt - finaler
30.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
Februar 2018
2.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
3.
lørdag

00:00 - 23:00

Stævne
Indendørs stævne - B niveau - foreløbigt tidspunkt - finaler
6.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
9.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
13.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
16.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
20.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
23.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
24.
lørdag

01:00 - 23:00

Stævne
Futsal A+B - foreløbigt tidspunkt - finaler
27.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
Marts 2018
2.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
3.
lørdag

00:00 - 23:00

Stævne
Indendørs stævne - B niveau - foreløbigt tidspunkt - finaler
6.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
9.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
13.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
16.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager
20.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Udendørs træning på grus
Grusbanen i Hasselager
23.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Futsal/indendørs træning
Hallen i Hasselager

KampprogramDBU Jylland Pokal U13 Drenge/8 (2005) • Pulje 1

August 2017

Viby IF (L4/752)
0 - 13
livescore
Ude
Viby Idrætspark

Kolt/Hasselager IF (L3/730)
September 2017

Kolt/Hasselager IF (L3/730)
2 - 7
livescore
Hjemme
Hasselager Hallen

BMI (L2/718)

KampprogramU13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 730

August 2017

VSK Aarhus
3 - 2
livescore
Ude
VSK Aarhus

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
2 - 2
livescore
Hjemme
Hasselager Hallen

Lystrup IF

IF Lyseng
1 - 7
livescore
Ude
Lyseng Idrætspark

Kolt/Hasselager IF
September 2017

Kolt/Hasselager IF
3 - 3
livescore
Hjemme
Hasselager Hallen

AIA/Tranbjerg

AGF, Aarhus
3 - 3
livescore
Ude
AGF's anlæg - Fredensvang

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
2 - 1
livescore
Hjemme
Hasselager Hallen

VSK Aarhus

Lystrup IF
5 - 0
Ude
Lystrup Idrætsanlæg

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
6 - 2
livescore
Hjemme
Hasselager Hallen

IF Lyseng
Oktober 2017

AIA/Tranbjerg
1 - 2
livescore
Ude
Grønløkke Stadion

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
5 - 5
livescore
Hjemme
Hasselager Hallen

AGF, Aarhus

KampprogramU13 Drenge A/B (2005) INDE • Pulje 51

November 2017

SIF Assentoft (2)
6 - 3
Ude
Hammel Idrætscenter Hal 4

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
5 - 4
Hjemme
Hammel Idrætscenter Hal 4

TMG (2)

TMG (1)
3 - 2
Ude
Hammel Idrætscenter Hal 4

Kolt/Hasselager IF

Nielstrup/Voldum IF
6 - 2
Ude
Hammel Idrætscenter Hal 4

Kolt/Hasselager IF
December 2017

Kolt/Hasselager IF
2. dec
Kl. 10.00
Hjemme
Hammel Idrætscenter Hal 4

Skødstrup SF (1)

Skovbakken IK
2. dec
Kl. 10.48
Ude
Hammel Idrætscenter Hal 4

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
2. dec
Kl. 11.24
Hjemme
Hammel Idrætscenter Hal 4

SIF Assentoft (2)

TMG (2)
2. dec
Kl. 12.12
Ude
Hammel Idrætscenter Hal 4

Kolt/Hasselager IF
Januar 2018

Kolt/Hasselager IF
21. jan
Kl. 09.00
Hjemme
KHIF Hallen

TMG (1)

Kolt/Hasselager IF
21. jan
Kl. 09.36
Hjemme
KHIF Hallen

Nielstrup/Voldum IF

Skødstrup SF (1)
21. jan
Kl. 10.24
Ude
KHIF Hallen

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
21. jan
Kl. 11.12
Hjemme
KHIF Hallen

Skovbakken IK

KampprogramU13 Drenge A - Futsal (2005) • Pulje 60

November 2017

Kolt/Hasselager IF
25. nov
Kl. 09.44
Hjemme
KHIF Hallen

Juelsminde IF

Kolt/Hasselager IF
25. nov
Kl. 10.28
Hjemme
KHIF Hallen

VSK Aarhus

TRIF
25. nov
Kl. 11.12
Ude
KHIF Hallen

Kolt/Hasselager IF
December 2017

Kolt/Hasselager IF
9. dec
Kl. 16.16
Hjemme
Juelsminde Hallerne Hal 1

TRIF

VSK Aarhus
9. dec
Kl. 17.00
Ude
Juelsminde Hallerne Hal 1

Kolt/Hasselager IF

Juelsminde IF
9. dec
Kl. 17.44
Ude
Juelsminde Hallerne Hal 1

Kolt/Hasselager IF
Januar 2018

Kolt/Hasselager IF
13. jan
Kl. 09.44
Hjemme
Pindstrup Hallen

Juelsminde IF

Kolt/Hasselager IF
13. jan
Kl. 10.50
Hjemme
Pindstrup Hallen

VSK Aarhus

TRIF
13. jan
Kl. 11.56
Ude
Pindstrup Hallen

Kolt/Hasselager IF

KampprogramU13 Drenge B - Futsal (2005) • Pulje 61

November 2017

Aastrup IF
25. nov
Kl. 09.30
Ude
tst Aktivcenter

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
25. nov
Kl. 10.30
Hjemme
tst Aktivcenter

TRIF

Kolt/Hasselager IF
25. nov
Kl. 11.15
Hjemme
tst Aktivcenter

VSK Aarhus

Randers Freja
25. nov
Kl. 12.00
Ude
tst Aktivcenter

Kolt/Hasselager IF
December 2017

Kolt/Hasselager IF
9. dec
Kl. 09.15
Hjemme
Arena Randers

AC Norddjurs/GBIF

Kolt/Hasselager IF
9. dec
Kl. 10.00
Hjemme
Arena Randers

HEI

Kolt/Hasselager IF
9. dec
Kl. 11.15
Hjemme
Arena Randers

Aastrup IF

TRIF
9. dec
Kl. 12.15
Ude
Arena Randers

Kolt/Hasselager IF
Januar 2018

VSK Aarhus
13. jan
Kl. 09.30
Ude
Midtdjurs Hallen

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
13. jan
Kl. 10.15
Hjemme
Midtdjurs Hallen

Randers Freja

AC Norddjurs/GBIF
13. jan
Kl. 11.00
Ude
Midtdjurs Hallen

Kolt/Hasselager IF

HEI
13. jan
Kl. 11.45
Ude
Midtdjurs Hallen

Kolt/Hasselager IF

KampprogramU13 Drenge Liga 4 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 42

November 2017

ASA, Aarhus
3 - 1
livescore
Ude
ASA's Idrætsanlæg

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
UDS
Hjemme
Hasselager Hallen

AGF, Aarhus

Søften GF
7 - 1
livescore
Ude
Norring Stadion

Kolt/Hasselager IF

Helsted Fremad IF (2)
26. nov
Kl. 15.00
Ude
QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane

Kolt/Hasselager IF

StillingU13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 730

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Lystrup IF 10 7 2 1 23
2 VSK Aarhus 10 6 1 3 19
3 AGF, Aarhus 10 5 2 3 17
4 Kolt/Hasselager IF 10 4 4 2 16
5 IF Lyseng 10 3 0 7 9
6 AIA/Tranbjerg 10 0 1 9 1

StillingU13 Drenge A/B (2005) INDE • Pulje 51

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Nielstrup/Voldum IF 4 4 0 0 12
2 SIF Assentoft (2) 4 3 0 1 9
3 Skødstrup SF (1) 4 3 0 1 9
4 TMG (2) 4 1 1 2 4
5 TMG (1) 4 1 1 2 4
6 Kolt/Hasselager IF 4 1 0 3 3
7 Skovbakken IK 4 0 0 4 0

StillingU13 Drenge A - Futsal (2005) • Pulje 60

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Juelsminde IF 0 0 0 0 0
2 Kolt/Hasselager IF 0 0 0 0 0
3 TRIF 0 0 0 0 0
4 VSK Aarhus 0 0 0 0 0

StillingU13 Drenge B - Futsal (2005) • Pulje 61

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AC Norddjurs/GBIF 0 0 0 0 0
2 HEI 0 0 0 0 0
3 Kolt/Hasselager IF 0 0 0 0 0
4 Randers Freja 0 0 0 0 0
5 TRIF 0 0 0 0 0
6 VSK Aarhus 0 0 0 0 0
7 Aastrup IF 0 0 0 0 0

StillingU13 Drenge Liga 4 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 42

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Søften GF 4 3 0 1 9
2 ASA, Aarhus 4 3 0 1 9
3 AGF, Aarhus 3 2 1 0 7
4 Helsted Fremad IF (2) 3 1 1 1 4
5 Helsted Fremad IF (1) 3 1 0 2 3
6 SMIFF 3 0 0 3 0
7 Kolt/Hasselager IF 2 0 0 2 0