Menu

U12 drenge (Årgang 2005)

Velkommen til U15 DrengeVelkommen til U12 Drenge

Holdets stab

Træner
profil
Thomas Bøgild

Spillerliste

profil
Anders Gilling Poulsen
profil
Andreas Calvin Pereira Espensen
profil
Benjamin Johansen
profil
Christian Clausen
profil
Frederik Bøgild
profil
Frederik Schneider
profil
Jeppe Hermann Mejer
profil
Jonas Holme Melander
profil
Jonas Lukassen
profil
Kasper Lukassen
ingen img
Lasse Winther Olsen
profil
Mads Dombernowsky
profil
Mads Jensby Lund
profil
Mikkel Westergreen
profil
Oliver Bøgild
profil
Oliver Nedergaard Hansen
profil
Oskar Friis Stengaard
profil
Oskar Wilkens
profil
Tobias Løvkvist Clausen
profil
Yannick Bergsma

Holdets aktiviteterDrenge U12 - 2005

August 2017
12.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
VSK Aarhus - Kolt/Hasselager IF
14.
mandag

19:00 - 20:30

Møde
Forældremøde
Teglbækvej 31
19.
lørdag

10:00 - 20:00

Stævne
SuperBrugsen Cup
Multibanen i Hasselager
20.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
Kolt/Hasselager IF - Lystrup IF
27.
søndag

09:00 - 16:00

Stævne
FC Horsens pokal stævne
27.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
IF Lyseng - Kolt/Hasselager IF
30.
onsdag

18:45 - 19:45

Kamp
Viby IF (L4/752) - Kolt/Hasselager IF (L3/730)
September 2017
2.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
Kolt/Hasselager IF - AIA/Tranbjerg
3.
søndag

09:00 - 16:00

Stævne
Kløverby Cup
9.
lørdag

10:00 - 20:00

Andet
AGF - Samarbejdsklubbernes dag
10.
søndag

10:00 - 11:10

Kamp
AGF, Aarhus - Kolt/Hasselager IF
16.
lørdag

09:00 - 16:30

Stævne
Zebra Cup
16.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
Kolt/Hasselager IF - VSK Aarhus
23.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
Lystrup IF - Kolt/Hasselager IF
30.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
Kolt/Hasselager IF - IF Lyseng
Oktober 2017
7.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
AIA/Tranbjerg - Kolt/Hasselager IF
14.
lørdag

09:00 - 16:00

Stævne
Louis Nielsen Cup
14.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
Kolt/Hasselager IF - AGF, Aarhus

KampprogramDBU Jylland Pokal U13 Drenge/8 (2005) • Pulje 1

August 2017

Viby IF (L4/752)
30. aug
Kl. 18.45
Ude
Viby Idrætspark

Kolt/Hasselager IF (L3/730)

KampprogramU13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 730

August 2017

VSK Aarhus
12. aug
Kl. 11.00
Ude
VSK Aarhus

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
20. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Hasselager Hallen

Lystrup IF

IF Lyseng
27. aug
Kl. 12.00
Ude
Lyseng Idrætspark

Kolt/Hasselager IF
September 2017

Kolt/Hasselager IF
2. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Hasselager Hallen

AIA/Tranbjerg

AGF, Aarhus
10. sep
Kl. 10.00
Ude
AGF's anlæg - Fredensvang

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
16. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Hasselager Hallen

VSK Aarhus

Lystrup IF
23. sep
Kl. 13.00
Ude
Lystrup Idrætsanlæg

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
30. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Hasselager Hallen

IF Lyseng
Oktober 2017

AIA/Tranbjerg
7. okt
Kl. 11.00
Ude
Grønløkke Stadion

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
14. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Hasselager Hallen

AGF, Aarhus

StillingU13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 730

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AGF, Aarhus 0 0 0 0 0
2 AIA/Tranbjerg 0 0 0 0 0
3 IF Lyseng 0 0 0 0 0
4 Kolt/Hasselager IF 0 0 0 0 0
5 Lystrup IF 0 0 0 0 0
6 VSK Aarhus 0 0 0 0 0