Menu

U10 drenge (Årgang 2007)

Velkommen til U15 DrengeVelkommen til U10 drenge

Holdets stab

Træner
profil
Peter Mølgaard Hansen
Træner
ingen pic
Thomas Møldrup
Holdleder
profil
Niels Frandsen
Træner
profil
søren Gamst

Spillerliste

profil
Albert Christensen
profil
Antony Joni Yahya Jarjis
profil
Casper Gamst
profil
Christian Freiberg Grøndal
profil
Daniel Brix Andersen
profil
Ensar Cakar
profil
Frederik Mejer Hansen
profil
Frederik Nedergaard Hansen
profil
Gustav Sonne Ellekrog
profil
Jacob Skov Jørgensen
profil
Jakob Baran Arac
profil
Johannes Boye Sandbjerg
profil
Mads N. Thomsen
profil
Mikkel Kirk Jensen
profil
Rasmus Bøgh Frandsen
profil
Storm Astrup Rasmussen
profil
Thor Rønnow Bangsø
profil
Victor Røjkjær
profil
Villads Møldrup

U10-drenge

Holdets aktiviteterDrenge U10 - 2007

August 2017
1.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Sommertræning
Træningsbanerne i kolt
3.
torsdag

17:30 - 19:00

Træning
Sommertræning
Træningsbanerne i kolt
8.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Sommertræning
Træningsbanerne i kolt
10.
torsdag

17:30 - 19:00

Træning
Sommertræning
Træningsbanerne i kolt
19.
lørdag

10:00 - 17:00

Stævne
Super-Brugsen CUP 2017
26.
lørdag

10:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Hasselager Hallen
27.
søndag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: Hasselager Hallen
September 2017
2.
lørdag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: Aabyhøj Stadion
3.
søndag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: Brabrand IF's Idrætsanlæg
9.
lørdag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: Mariehøj IF´s Anlæg
10.
søndag

12:00 - 13:20

DBU-Stævne
Stævne: Kunstgræsbanen Spektrum Odder
16.
lørdag

10:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Hasselager Hallen
17.
søndag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: Viby Idrætspark
30.
lørdag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: Stautrup Idrætsanlæg
Oktober 2017
1.
søndag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: Hasselager Hallen

KampprogramU11 Drenge B1 (2007) 8M - Efterår • Pulje 12

August 2017

Kolt/Hasselager IF
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Hasselager Hallen

Galten FS

Mariehøj IF
26. aug
Kl. 11.20
Ude
Hasselager Hallen

Kolt/Hasselager IF
September 2017

Stautrup IF
2. sep
Kl. 10.00
Ude
Aabyhøj Stadion

Kolt/Hasselager IF

Aabyhøj IF
2. sep
Kl. 10.40
Ude
Aabyhøj Stadion

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
9. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Mariehøj IF´s Anlæg

Sejs/Svejbæk IF (1)

Brabrand IF
9. sep
Kl. 10.40
Ude
Mariehøj IF´s Anlæg

Kolt/Hasselager IF

Galten FS
16. sep
Kl. 10.00
Ude
Hasselager Hallen

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
16. sep
Kl. 11.20
Hjemme
Hasselager Hallen

Mariehøj IF

Kolt/Hasselager IF
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Stautrup Idrætsanlæg

Stautrup IF

Kolt/Hasselager IF
30. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Stautrup Idrætsanlæg

Aabyhøj IF

KampprogramU11 Drenge C (2007) 8M - Efterår • Pulje 33

August 2017

Kolt/Hasselager IF
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Hasselager Hallen

Aabyhøj IF

Kolt/Hasselager IF
27. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Hasselager Hallen

Viby IF
September 2017

Kolt/Hasselager IF
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Brabrand IF's Idrætsanlæg

IVF, Århus

Kolt/Hasselager IF
3. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Brabrand IF's Idrætsanlæg

Laasby B

Hørning IF
10. sep
Kl. 12.00
Ude
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

Kolt/Hasselager IF

Odder IGF
10. sep
Kl. 12.40
Ude
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

Kolt/Hasselager IF

Kolt/Hasselager IF
17. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Viby Idrætspark

Brabrand IF

Viby IF
17. sep
Kl. 10.40
Ude
Viby Idrætspark

Kolt/Hasselager IF
Oktober 2017

IVF, Århus
1. okt
Kl. 10.00
Ude
Hasselager Hallen

Kolt/Hasselager IF

Laasby B
1. okt
Kl. 10.40
Ude
Hasselager Hallen

Kolt/Hasselager IF